Učitelé

Daniela Vašková

Daniela Vašková

Józe se věnuji od roku 2005, ať ve formě cvičení, studia jógových textů, hloubání v relaxacích a meditacích nebo vedení skupinových a individuálních hodin pro veřejnost. Na této cestě jsem měla příležitost setkat se s mnohými učiteli, kteří přišli vždy v pravý čas (ač jsem to v tu chvíli nemusela zrovna chápat). Jsou jimi Dalibor Štedronský, Láďa Pokorný, Vašek Krejčík, Andrejka Hájková – Smékalová, Katka Nováková, Lenka Knag a další.

Více o učiteli - Daniela Vašková

 

Irena Homová

Irena Homová

Slovo Jóga mne svým způsobem provází již od dětství. V jakékoliv její podobě. Ať už skrze ásanovou praxi, skrze filozofii, vibrace manter či pranayamu. Je to způsob, kterým poznávám sebe sama. 

Více o učiteli - Irena Homová

 

Michaela Lalíková

Michaela Lalíková

K józe jsem se dostala na podzim roku 2010 po špatných životních zkušenostech. Odjela jsem tehdy na víkend pro ženy, kde jsem měla v úmyslu jako vždy absolvovat všechny hodiny rychlého cvičení (dance aerobik, step aerobik, spinning….). Po dlouhém přemlouvání, že mi hodina power jóga udělá dobře, jsem to šla zkusit a už s tím nejde přestat.

Více o učiteli - Michaela Lalíková

 

Śivā - Lenka Knag

Śivā - Lenka Knag

Lektorka jivamukti yoga, zakladatelka Pranava Jóga Centra, producent Yoga&Dance Spring Festival Ostrava.

Více o učiteli - Śivā - Lenka Knag

 

Jarmila Skřipčáková

Jarmila Skřipčáková

Celý můj život včetně profesního je propojen se sportovními aktivitami všeho druhu. Dvacet let pracuji v pozici středoškolského učitele tělesné výchovy. Ale ještě dávno před tím jsem vstoupila na životní cestu jógy. Bylo to spíše popojíždění po vedlejších silnicích a konečně letos jsem nabyla přesvědčení, že je nejvyšší čas vjet na hlavní silnici.

Více o učiteli - Jarmila Skřipčáková

 

Lucie Rojas

Lucie Rojas

S jógou jsem se poprvé setkala na jaře 2010. Šla jsem vyzkoušet Bikram yogu. První dojmy proboha kde to jsem a co to je, vystřídaly dojmy mnohem pozitivnější. Občas jsem si zašla zacvičit. Mnohem intenzivněji jsem se jí začala věnovat, když jsem žila v NYC v roce 2011 chodila jsem na lekce denně. Cítila se svěže a plná dobré nálady. Po návratu do ČR....

Více o učiteli - Lucie Rojas

 

Kateřina Stasiková

Kateřina Stasiková

Jóga mě oslovila v mém životě již několikrát, ale nikdy dlouho nezůstala. Dnes to zpětně vnímám jako jakýsi impuls či připomínku, kterým se mi nabízela a chtěla na sebe upozornit, ale nebyla tenkrát vůbec pochopena. To jen potvrzuje myšlenku, žejsme stále na cestě a svého učitele najdeme až jsme připraveni.

Více o učiteli - Kateřina Stasiková

 

Martin Tomeš

Martin Tomeš

Jóga mne přitahovala již od dob mého raného dětství, kdy jsme si s bratrem ve známé knize Andrého van Lysebetha, která tehdy patřila mé mámě, nadšeně prohlíželi obrázky jednotlivých ásan a následně je zkoušeli cvičit. Mou oblíbenou a nejčastěji praktikovanou pozicí byla tehdy „svíčka“. Na dlouhou dobu poté jóga zdánlivě z mého života zmizela, abych se k ní později opět navrátil.

Více o učiteli - Martin Tomeš

 

Martina Jaskowiec

Martina Jaskowiec

Jsem žákem Lenky Knag a jejího týmu v Pranava Jóga centru.
V létě 2017 jsem absolvovala školení Instruktor jógy. Ačkoliv
jsem ještě takové instruktorské mimino, bude mi ctí Vám
předat to, co mi předali jiní. Na mých lekcích nebudou chybět
mantry, jemná vinyasa, relaxace s masáží a meditace.

Více o učiteli - Martina Jaskowiec

 

Renata Ptáčníková

Renata Ptáčníková

Každý se k józe dostáváme z vlastních osobních důvodů. Já se na józe ocitla, dovedla mě k ní kamarádka, která mi po porodu říkala, že funguje na zdravá záda. Šla jsem na svou úplně první lekci do Pranava jóga centra, kde dvě mladé jogínky měly základy Vinyasa jógy. Naučily mě jak dýchat do břicha, plný jógový dech, jak správně držet pozice, a spoustu krásných důležitých aha momentů, které se tak moc dotýkaly mého srdce, že mě vtáhly do svého světa.

Více o učiteli - Renata Ptáčníková

 

Marianna Strapcová

Marianna Strapcová

Původem jsem ze Slovenska a k józe jsem se dostala, když mně neúprosně začali bolet záda a po rehabilitacích mi bylo doporučeno pravidelně cvičit. Okouzlila mě ucelenost cvičení, které se nevěnuje jenom zevnějšku, ale i vnitřku a duševní pohodě. Od té doby mě jóga doprovází v mém životě každý den.

Více o učiteli - Marianna Strapcová