top of page
IMG_4241.heic

Pranava Jóga Centrum

Jógové studio v srdci Ostravy

Pranava Jóga Centrum odstartovalo ostravskou jógovou scénu před 13 lety jako vůbec první jógové centrum v Ostravě.

Pranavu založila v roce 2010 Lenka Knag, o studio se  láskyplně starala po celých 10 let, a její přítomnost zde vycítíte i když má studio nové prostory a novou provozní sílu v čele - Iris Hovorkovou, která o studio pečuje přes 10 let, a od roku 2021 po covidovém zavření znovu otevřela v nových útulných prostorech.

Pranava má přehlednou jógovou linii skrze Jivamukti jógu a opírá se o filozofii Sri Brahmananda Sarasvati.

Rozvrh je po celý týden nabitý lekcemi od pomalého cvičení jógy až po ten dynamický. Na své si tady přijde opravdu každý. Pro víkendové jogíny pořádáme semináře, workshopy a školení pod vedením učitelů z různých koutů světa. Lektorský tým kvalifikovaných lektorů Vás provede světem jógy v tradičním učení, o které se můžete s důvěrou opřít.

"Pranava je krásné slovo pocházející ze sanskritu a znamená „to, co se stále obnovuje”: pořád nové, pořád mladé a svěží. Proto jogín opakuje slabiku OM stále, a nikdy toho není dost, protože OM není něco, co se vysloví jednou a je to uzavřená záležitost. Pokaždé, když je OM vysloveno, jakoby se obnovujeme a pokaždé nás to znovu vyrovná, jsme znovu nasměrováni k cíli, jsme blíže k připomenutí si, kdo skutečně jsme a jaká je pravá podstata věcí kolem nás."

- Sharon Gannon, Jivamukti Yoga

Sleduj nás na Instagramu

mandala-ikony.png
mandala-ikony.png

Lektorský tým

Seznamte se s lektory studia.

IMG_4466.jpeg

Míša Lalíková

Jóga pro zdravá záda, Spinal jóga, Individuální lekce

Míša je certifikovanou lektorkou jógy Body and Mind, specializovaná na jógu pro zdravá záda a spinální jógu. Lekce věnované zdravé páteři jsou Míšou vedené pečlivě, s láskou a ohleduplností k tělu a dechu.

Vzdělání a činnost

 • Akreditované školení Instruktor Body and Mind (2012 se zaměřením na power jógu, Ostrava)

 • Akreditované školení Instruktor jógy (2015 se zaměřením „Jóga pro zdravá záda“, Power Yoga Akademie v Praze)

 • Certifikát semináře „Jóga pro těhotné“ (2015 Power Yoga Akademie v Brně)

 • Certifikát wokshopu „Principy jógové terapie v józe“ (2016, Power Yoga Akademie v Praze)

 • Certifikát semináře „Jóga proti stresu“ (2016 Power Yoga Akademie v Praze)

Kontakt: misa@pranavajoga.cz

IMG_5367.jpg

Śrī Devī - Iris Hovorková

Vinyasa jóga, Mantry, Nadam jóga, Satsang, Individuální lekce

Iris patří neodmyslitelně k Pranavě už řadu let. Je její technickou podporou a tiše proplouvá za každým letákem nebo webovým tlačítkem. Její lekce Vinyasa jógy jsou rytmické, hřejivé, v intimní atmosféře manter a svíček.

Vzdělání a činnost:

 • Akreditované školení Cvičitel Hathajógy (200-hodin, Pranava Jóga Centrum, Ostrava, 2013)

 • Odborném školení Asistence v lekcích jógy (Pranava Jóga Centrum, Ostrava, 2014)

 • ​Školení Jóga Nidra a Regresní terapie (Pranava Jóga Centrum, Ostrava, 2015)

 • Organizátor, grafička a vedoucí organizačního týmu pro Yoga&Dance Spring Festival Ostrava (2012-současnost)

 • Majitelka a provozovatelka Pranava Jóga Centra (od r. 2021)

Kontakt: iris@pranavajoga.cz

IMG_9683.jpg

Indirā Devī - Daniela Vašková

Vinyasa jóga, Relax jóga, Individuální lekce, meditace, Yoga Nidra

Daniela  je dlouhodobou praktikantkou jógy, garantkou akreditovaného programu školení pro Instruktory jógy, spolehlivou, pečlivou a obětavou průvodkyní světem jógy. 

Daniela vede Přípravku (nejen) pro budoucí lektory jógy, stejně jako tvoří opěrný pilíř pedagogického týmu "velkého" Akreditovaného školení pro Instruktory jógy. Spolupracuje na tvorbě a vedení doplňujícího modulu Relaxace, vedené meditace a Jóga nidra. 

Vzdělání a činnost

 • Speciální pedagog (Ostravská univerzita; Univerzita Palackého v Olomouci)

 • Absolventka výcviku "Na řešení orientovaný přístup v poradenství a terapii" (Dalet; Olomouc 2015 – 2016; 160hodin; aktuálně frekventantka komplexního psychoterapeutického navazujícího výcviku 777hodin)

 • Akreditovaný kurz Autogenní trénink, Klinika adiktologie, Praha

 • Akreditovaný kurz Progresivní svalové relaxace, NÚV Praha

 • Akreditovný kurz Využití relaxačních a meditačních technik zaměřených na řešení v pomáhajících rozhovorech (Dalet;  Olomouc 2022; 64 hodin)

 • Instruktor Body and Mind (Ostrava; 2010)

 • Instruktor jógy 

Kontakt: daniela@pranavajoga.cz

IMG_4848.jpeg

Marianna Strapcová

Vinyasa jóga

Původem ze Slovenska a k józe se dostala, když ji neúprosně začala bolet záda a po rehabilitacích ji bylo doporučeno pravidelně cvičit. Okouzlila ji  ucelenost cvičení, které se nevěnuje jenom zevnějšku, ale i vnitřku a duševní pohodě. Od té doby ji jóga doprovází v životě každý den,

Kontakt: marianna@pranavajoga.cz

IMG_5347.jpg

Martin Tomeš

Hatha Vinyasa Flow

Martin vede lekce Vinyasa jógy pro všechny, ať už pro začátečníky nebo pokročilé. Józe se začal věnovat v roce 2014, absolvoval akreditované školení v Pranava Jóga Centru a od té doby patří ke studiu jako jediná můžská energie. Jóga je jeho každodenní praxe, ať už skrze mantry v doprovodu kytary, které se věnuje profesně, nebo na podložce. Je mu ctí a potěšením svou radost z učení jógy předávat dál.

Kontakt: martin@pranavajoga.cz

IMG_9736.jpg

Jarmila Voženílková

Jógová terapie, Hatha jóga, Yin jóga

Jarmila je dlouholetou lektorkou, studium jógy a jógové terapie v jižní Indii ji naprosto okouzlilo a změnilo život. Lekce vede jemně a citlivě, preferuje individuální přístup a vědomé propojení těla a mysli. V Pranavě působila jako vůbec první lektor a my ji srdečně vítáme zpět do jógového týmu. 

Kontakt: jami@pranavajoga.cz

Lektoři
IMG_5025.jpeg

Markéta Břišč

Vinyasa jóga, Jóga pro ženy

S jógou se seznámila už jako dítě, díky rodičům, ale cestu si k ní našla až v dospělosti. Postupně odhalovala různé podoby jógy od čistě fyzické roviny cvičení ásan, přes její účinky na zdraví a mysl, až po stav, kdy jóga prostupuje všemi rovinami každodenního života. Markétiny lekce bývají svižné, ale jsou vhodné i pro začátečníky, protože klade důraz na správné provedení pozic, vnímání vlastního těla a jeho možností. Jejím cílem však je, aby lidé z lekce odcházeli s dobrým pocitem a klidnější myslí...

Kontakt: marketa@pranavajoga.cz

unnamed.jpg

Daniela Vanderková

Recepce

Danča je milou duší, která Pranavu vzdáleně i blízce doprovází z dob zeleného sálu, a po dlouhých letech okoukávání se chopila služebního telefonu a emailu, a tak její radostný hlas můžete slyšet ve sluchátku, když od Pranavy něco potřebujete. Je maminkou dvou dětí a svou péči krom malých ratolestí věnuje i květinám v sále, srovnaným dekám nebo také načechraným závěsům. Její přítomnost brzy ucítíte i na recepci, kde Vás bude při vybraných lekcích vítat. Novikou jsou Dančinny lekce Jógových chvil v komunitním kruhu maminek s malými dětmi, které bude s láskou od dubna 2023 vést.

Kontakt: recepce@pranavajoga.cz, +420 734 335 216

IMG_5389.jpg

Lenka Jančaříková

Vinyasa a Hatha jóga

Lenča je součástí Pranavy mnoho let jako pravidelná praktikující šikovná jogínka. Po letech společného letání světem jógy se zapsala do akreditovaného školení, které pořádá pranavská škola jógy Bhavasya, a v roce 2022 se stala úspěšnou absolventkou a velmi nadanou lektorkou. Vede milé vedení lekcí s pečlivým a obětavým přístupem ke klientům. 

Kontakt: lenca@pranavajoga.cz

IMG-6609.JPG

Jarka Skřipčáková

Hatha jóga

Jarka patří k dlouholetým lektorům Pranavského studia, která rovněž, jako mnoho našich lektorů, absolvovala školení instruktorů právě u nás. Svůj profesní učitelský život jemně a laskavě promítá do jógového. Lekce Hatha jógy má důmyslně propracované od začátku do konce a dostane se tak v jejím kurzu do dobrých rukou.

Kontakt: jarka@pranavajoga.cz

Kami.jpg

Kamila Teichertová

Hatha jóga, Meditace

Kamila je lektorkou jógy a meditační průvodce od roku 2018. Studovala Hatha a Asthanga jógu v Indii, kde také měla rovnou příležitost vyučovat, jak lekce Hatha jógy, tak provázet lidi meditacemi. Dále její lekce působily, samozřejmě, v České Republice a ve Švýcarsku. Provázet meditacemi je pro Kamilu absolutní přirozeností, kdy skrze svůj láskyplný přístup a hlubokou vnímavost umí vytvořit bezpečný a kvalitní prostor pro celou skupinu praktikujících, ve kterém následně v příjemném plynutí předává přesné a potřebné instrukce, kterými dovede studenty k přímé zkušenosti a meditační praxi.

Vzdělávání a činnost:

 • YTTC 200h Yoga Alliance U.S.A - Rišikéš

 • Reiki I. Stupeň

 • Ajurvédský on-line program - Certifikovaný konzultant - Rišikéš Yoga Study Centrum

 • Vipassana meditační kurz v tichu - 10 dní - Indie

 • Vipassana meditační kurz v tichu - 10 dní - Indie

 • Meditační kurz Úvod do Buddhismu - 10 dní - Indie

mandala-ikony.png

Buď součástí lektorského týmu

Jsi lektorem jógy? Rád by ses připojil k týmu lektorů Pranavy?
Napiš nám na info@pranavajoga.cz

mandala-ikony.png
bottom of page